Начало Местен фокус Крепостта “Туида” край Сливен стана част от 100-те национални туристически обекта
11977
България

Крепостта “Туида” край Сливен стана част от 100-те национални туристически обекта

Античната сливенска крепост “Туида” вече е част от 100-те национални туристически обекта, съобщиха от пресцентъра на община Сливен.“Отдавна имаме желанието крепост “Туида” да бъде включена в списъка на 100-те национални туристически обекта и се радвам, че това вече е факт”, каза заместник-кметът Стоян Марков по време на днешното заседание на Консултативния съвет по туризъм в Община Сливен.

| 14 Ноември 2024, 16:09 ч.
Крепостта “Туида” край Сливен стана част от 100-те национални туристически обекта
Крепостта “Туида” край Сливен стана част от 100-те национални туристически обекта
Снимка © БТА

Античната сливенска крепост “Туида” вече е част от 100-те национални туристически обекта, съобщиха от пресцентъра на община Сливен. Решението е взето по време на Националния координационен съвет (НКС) на Националното движение „Опознай България – 100 национални туристически обекта” в Министерството на културата на 8 ноември 2024 г. 

Сливенската областна болница "Д-р Иван Селимински" ще отбележи 145 години от създаването си на 21 ноември. Програмата за юбилейното честване включва отдаване на почит пред паметта на патрона на болницата и тържествено отбелязване на празника, съобщиха от лечебното заведение.

Венци и цветя в знак на признателност ще бъдат поднесени в 12:30 часа пред паметника на д-р Иван Селимински, до административния вход на едноименната Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ). По случай празника ще се проведе тържествено събрание от 18:00 часа в зала "Май" в Сливен.

МБАЛ "Д-р Иван Селимински" е създадена през 1879 г., като приемник на първата градска болница в Сливен, припомнят от лечебното заведение.

Един човек е пострадал при пътен инцидент в област Търговище през последната седмица (в периода от 11 до 17 ноември). Контролните органи са съставили седем акта на водачи, шофирали след употреба на алкохол. През периода са регистрирани 16 пътнотранспортни произшествия, съобщи гл. инспектор Мартин Стоянов, впд началник на сектор „Пътна полиция“ в Областната дирекция на МВР в Търговище. 

При инцидентите няма загинали граждани, а един човек е леко ранен. Сравнено по общини, най-много пътни инциденти за периода са възникнали в община Търговище – 11, докато в общините Попово и Антоново са регистрирани по два, в община Омуртаг – един.

Както съобщихме, в предходната седмица (в периода от 4 до 10 ноември) общият брой на ранените при пътнотранспортни произшествия в областта бе 13.

През периода контролните органи са съставили седем акта за устан

Международната научна конференция Defense Technology Forum 2024 беше открита в Общински младежки дом - Шумен. Приветствено слово към участниците поднесе полковник доц. д-р инж. Станчо Станчев, декан на Факултет „Артилерия, противовъздушна отбрана и комуникационни и информационни системи“ към Националния военен университет (НВУ) „Васил Левски“.

Сред официалните лица, присъствали на откриването на научния форум, който продължава два дни и е организиран от шуменския факултет към Национален военен университет (НВУ) „Васил Левски", бяха зам.-кметът на община Шумен по образование и култура доц. Виктория Ковчазова, зам.-кметът на община Шумен по икономическо развитие Николай Колев, доц. Христо Параскевов и проф. Събин Иванов от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски".

В двата дни на конференцията се включват представители на вое

 "Сладко хоро" в подкрепа на страдащите от диабет се изви в центъра на Кубрат. Инициативата бе осъществена от Сдружението с нестопанска цел „Диабет - Кубрат“ и Народно читалище "Св. св. Кирил и Методий”. Диабетици и граждани се хванаха за ръце и описаха със сини балони синия кръг на надеждата.

„Проявата „Сладко хоро“ съпътства отбелязването на Световния ден за борба с диабета - 14 ноември. Сдружение „Диабет – Кубрат“ се включва в националната инициатива от 2016 година насам. Всяка година диабетици и граждани идват на площада, за да участват в дългогодишната ни традиция, което е съпроводено с народна музика“, каза председателят на кубратското сдружение Анушка Антонова. Тя обясни, че логото на Световния ден за борба с диабета е кръг, символизиращ живота и здравето, а синият цвят отразява небето, еднакво за всички н

Финалното решение за влизането на България в Шенген по суша ще бъде взето на 12 декември, съобщи днес служебният министър-председател Димитър Главчев по повод срещата в Будапеща на вътрешните министри на България, Румъния, Австрия и Унгария, която пое председателството на Съвета на ЕС за периода от 31 юли до 31 декември тази година.

През пролетта България и Румъния се присъединиха към Шенген по въздух и море.

Засега нещата вървят по план. Отчетен беше напредъкът на България и Румъния в посока борбата с нелегалната миграция. Но тук трябва да подчертаем, че усилията са не само на България и Румъния, но и на нашите партньори от Европейския съюз, с които съвместно постигнахме този резултат. Да не пропусна и усилията на Турция, която много ни помага в това отношение в борбата с нелегалната миграция, посочи Главчев и поясни, че опитите за преминаване на нелегални мигранти са н

“Отдавна имаме желанието крепост “Туида” да бъде включена в списъка на 100-те национални туристически обекта и се радвам, че това вече е факт”, каза заместник-кметът Стоян Марков по време на днешното заседание на Консултативния съвет по туризъм в Община Сливен. Той информира още, че на 27 ноември в Брюксел ще представи Сливен като туристическа дестинация пред европейско жури. Събитието е част от номинацията на града за наградата „Европейски зелен пионер за 2025 г.“ в областта на интелигентния туризъм.

По време на заседанието на Консултативния съвет по туризъм днес беше представен междинен отчет на изпълнението на Плана към Програмата за развитието на туризма в Сливен за 2024 година. Бяха обсъждани и акценти от плана за следващата година - представяне на Сливен пред туристически блогъри, дигитализация на музея и галериите в града, се посочва още в съобщението.

Крепостта "Туида" е изградена в края на четвърти век и е съществувала до 13-ти век. Тя обхваща около 40 декара и е на невисок хълм край града. Крепостта бе отворена за посещения на 22 декември 2014 година, след модернизиране в рамките на проект за над 5 милиона лева. Извършена бе цялостна консервация на крепостните стени и надграждането им до нивата, които са били разкрити при разкопките на крепостта. Там се извършват ежегодно археологически проучвания. През миналата и тази година там бяха извършени ремонти по интегриран туристически проект на общината, свързан с възстановяване на културно-исторически обекти. 

Има политическа воля да работим заедно, каза пред журналисти държавният глава Румен Радев след срещите си днес с президента на Сингапур Тарман Шанмугаратнам и с министър-председателя Лорънс Уонг. Президентът е на работно посещение в Сингапур до 24 ноември, когато ще отпътува за официална визита във Виетнам. 

Към тази страна трябва да се отнасяме изключително внимателно, заяви Радев. Една от целите на моето посещение беше да установим диалог на най-високо политическо ниво, защото той е важен за развитие на нашето сътрудничество в редица области от взаимен интерес, където потенциалът е голям, обясни президентът. Отношенията ни със Сингапур имат и друго не по-малко важно измерение, отколкото развитие на търговско, инвестиционно и икономическо партньорство – да разберем формулата на успеха на модела на Сингапур, като икономика и социално развитие, и да може да прилагаме

Общинските съветници в Дулово дадоха съгласието си за учредяване на Местна инициативна група (МИГ) „Дулово 2024“. Това се случи на проведеното извънредно заседание на Общинския съвет.

Докладната записка бе входирана от кмета на общината инж. Невхис Мустафа. В нея се посочва, че решението за създаване на МИГ е част от подхода "Водено от общностите местно развитие" (ВОМР), финансиран от Програмата за селските райони за периода 2021 – 2027 година. Друг мотив да се създаде инициативна група, че Общината не се е възползвала от предимствата и възможностите на подхода ЛИДЕР, предлаган в предни програмни периоди, с което са пропуснати ползи за институцията и за местните общности.

Основните цели на местната инициативна група са подкрепа на местните общности за реализиране на социални, икономически и екологични проекти, създаване на интегрирани стратегии за разви

Престолонаследницата на Великобритания – принцеса Елизабет, се венчава за Филип Маунтбатън, принц на Гърция, на 20 ноември 1947 г., сочи отдел „Справочна“ на . Венчавка е в Уестминстърското абатство в Лондон. 
В средата на 1947 г. е обявен годежът с нейния далечен братовчед лейтенант Филип Маунтбатън от Кралския флот, е отбелязано в енциклопедия „Британика“.
Филип е син на принц Андрей (1882–1944) и внук на гръцкия крал Георгиос I по бащина линия. Майка му е принцеса Алис (1885–1969), най-голямата дъщеря на Луис Александър Маунтбатън, първи маркиз на Милфорд Хейвън, и принцеса Виктория от Хесен и Рейн, внучка на кралица Виктория. 
Отгледан предимно във Великобритания, Филип получава образование в училището Гордънстаун, близо до Елгин Шотландия, и в Кралския военноморски колеж в Дартмут,

Свещенослужители, заедно със свои близки, ще дарят кръв за нуждаещите се пациенти за поредна година и по повод Деня на християнското семейство. Акцията ще се проведе утре от 13:00 до 17:00 ч. в Кръвния център на Военномедицинска академия (ВМА), съобщиха от лечебното заведение. 

С благословението на Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил свещенослужители от Софийската митрополия ще се включат в инициативата "Бъди един от нас! Дари кръв – спаси живот!", добавят от ВМА. 

Насърчаването на безвъзмездното кръводаряване е една от мисиите на ВМА, а лечебното заведение периодично организира кампании с цел да се съсредоточи вниманието върху кръводаряването като израз на солидарност и участие на цялото общество. Всеки желаещ може да дари кръв в Кръвния център на болницата ежедневно от 8:00 до 16:00 ч. За допълнителна информация мо

Рекорден брой участници - 221 ученици, от 20 училища на седем общини на област Кюстендил, ученици от Русе, Пловдив и Монтана, са се включили в тазгодишното издание на Областния ученически конкурс "В страната на справедливостта 2024 г.". Те участват с уникални рисунки, презентации, литературни произведения и специално създаден блог. 

Награждаването на част от участниците беше днес в Съдебната палата в Кюстендил. Там беше подредена и благотворителна изложба, а със събраните средства ще бъде подпомогната благородна кауза, обясниха организаторите. Утре ще бъдат наградени и участници от Дупница и близките общини. Общо отличените участници са 39, днес бяха наградени 26 от тях.

Конкурсът е част от програмата "Съдебната власт - информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и прокуратури" за учебната 2024/2025 г. и се провежда със съдействието и подкрепата на Реги

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Покривната конструкция на библиотеката във Велики Преслав е пострадала от силния вятър
Покривната конструкция на библиотеката във Велики Преслав е пострадала от силния вятър, съобщиха на официалната си фейсбук страница от Общината. В района на Туристическия информаци ...
Приемането на страната ни „сухопътния“ Шенген ще облекчи българските граждани и българските фирми, каза служебният премиер Димитър Главчев
Приемането на страната ни в „сухопътния“ Шенген ще облекчи българските граждани и българските фирми, каза служебният премиер Димитър Главчев за предаването „Панор ...
Представители на бизнеса в Пловдив и местните институции обсъдиха предложения за подобряване на ефективността на водоползването
Представители на бизнеса в Пловдив и местните институции се събраха на кръгла маса на тема "Как бизнесът съхранява водното богатство" и обсъдиха предложения за подобряване на ефект ...
Възпитаниците на Центъра за ученическо техническо и научно творчество в Разград обмениха знания за здравословното хранене
Възпитаниците на Центъра за ученическо техническо и научно творчество в Разград обмениха знания относно здравословното хранене. В открито занятие на тема „Цветовете на здраве ...
Преброяване на безстопанствените кучета ще се извърши в община Ловеч
Преброяване на безстопанствените кучета ще се извърши на 25 и 26 ноември в община Ловеч, съобщи кметът Страцимир Петков.  Той припомни, че за втори път държавата предоставя св ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Президентът Румен Радев ще се срещне днес с българската общност в Сингапур
Президентът Румен Радев ще се срещне днес с българи, които живеят и работят в Сингапур. Държавният глава е на работно посещение в страната, а на 24 ноември ще замине на официална в ...
Покривната конструкция на библиотеката във Велики Преслав е пострадала от силния вятър
Покривната конструкция на библиотеката във Велики Преслав е пострадала от силния вятър, съобщиха на официалната си фейсбук страница от Общината. В района на Туристическия информаци ...
Приемането на страната ни „сухопътния“ Шенген ще облекчи българските граждани и българските фирми, каза служебният премиер Димитър Главчев
Приемането на страната ни в „сухопътния“ Шенген ще облекчи българските граждани и българските фирми, каза служебният премиер Димитър Главчев за предаването „Панор ...
Промяна в поименния списък за капиталовите разходи за настоящата година гласува Общинският съвет в Цар Калоян
Актуализиране на поименния списък за капиталови разходи за 2024 г. гласуваха на днешното си заседание общинските съветници в Цар Калоян. кметът на общината Дауд Аляовлу обясни, че ...
Бойко Борисов благодари на Урсула фон дер Лайен, Виктор Орбан и Карл Нехамер за това, че са дали на България зелен път за Шенген
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов благодари на председателя на Европейската комисия (ЕК) Урсула фон дер Лайен, премиера на Унгария Виктор Орбан и канцлера на Австрия Карл Нехамер за то ...
Тикер в 05:10 ч.
Президентът Румен Радев ще се срещне днес с българи, които живеят и работят в Си ...
Начало Местен фокус
11977
България

Крепостта “Туида” край Сливен стана част от 100-те национални туристически обекта

Античната сливенска крепост “Туида” вече е част от 100-те национални туристически обекта, съобщиха от пресцентъра на община Сливен.“Отдавна имаме желанието крепост “Туида” да бъде включена в списъка на 100-те национални туристически обекта и се радвам, че това вече е факт”, каза заместник-кметът Стоян Марков по време на днешното заседание на Консултативния съвет по туризъм в Община Сливен.

| 14 Ноември 2024, 16:09 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Крепостта “Туида” край Сливен стана част от 100-те национални туристически обекта
Крепостта “Туида” край Сливен стана част от 100-те национални туристически обекта
Снимка © БТА

Античната сливенска крепост “Туида” вече е част от 100-те национални туристически обекта, съобщиха от пресцентъра на община Сливен. Решението е взето по време на Националния координационен съвет (НКС) на Националното движение „Опознай България – 100 национални туристически обекта” в Министерството на културата на 8 ноември 2024 г. 

Сливенската областна болница "Д-р Иван Селимински" ще отбележи 145 години от създаването си на 21 ноември. Програмата за юбилейното честване включва отдаване на почит пред паметта на патрона на болницата и тържествено отбелязване на празника, съобщиха от лечебното заведение.

Венци и цветя в знак на признателност ще бъдат поднесени в 12:30 часа пред паметника на д-р Иван Селимински, до административния вход на едноименната Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ). По случай празника ще се проведе тържествено събрание от 18:00 часа в зала "Май" в Сливен.

МБАЛ "Д-р Иван Селимински" е създадена през 1879 г., като приемник на първата градска болница в Сливен, припомнят от лечебното заведение.

Един човек е пострадал при пътен инцидент в област Търговище през последната седмица (в периода от 11 до 17 ноември). Контролните органи са съставили седем акта на водачи, шофирали след употреба на алкохол. През периода са регистрирани 16 пътнотранспортни произшествия, съобщи гл. инспектор Мартин Стоянов, впд началник на сектор „Пътна полиция“ в Областната дирекция на МВР в Търговище. 

При инцидентите няма загинали граждани, а един човек е леко ранен. Сравнено по общини, най-много пътни инциденти за периода са възникнали в община Търговище – 11, докато в общините Попово и Антоново са регистрирани по два, в община Омуртаг – един.

Както съобщихме, в предходната седмица (в периода от 4 до 10 ноември) общият брой на ранените при пътнотранспортни произшествия в областта бе 13.

През периода контролните органи са съставили седем акта за устан

Международната научна конференция Defense Technology Forum 2024 беше открита в Общински младежки дом - Шумен. Приветствено слово към участниците поднесе полковник доц. д-р инж. Станчо Станчев, декан на Факултет „Артилерия, противовъздушна отбрана и комуникационни и информационни системи“ към Националния военен университет (НВУ) „Васил Левски“.

Сред официалните лица, присъствали на откриването на научния форум, който продължава два дни и е организиран от шуменския факултет към Национален военен университет (НВУ) „Васил Левски", бяха зам.-кметът на община Шумен по образование и култура доц. Виктория Ковчазова, зам.-кметът на община Шумен по икономическо развитие Николай Колев, доц. Христо Параскевов и проф. Събин Иванов от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски".

В двата дни на конференцията се включват представители на вое

 "Сладко хоро" в подкрепа на страдащите от диабет се изви в центъра на Кубрат. Инициативата бе осъществена от Сдружението с нестопанска цел „Диабет - Кубрат“ и Народно читалище "Св. св. Кирил и Методий”. Диабетици и граждани се хванаха за ръце и описаха със сини балони синия кръг на надеждата.

„Проявата „Сладко хоро“ съпътства отбелязването на Световния ден за борба с диабета - 14 ноември. Сдружение „Диабет – Кубрат“ се включва в националната инициатива от 2016 година насам. Всяка година диабетици и граждани идват на площада, за да участват в дългогодишната ни традиция, което е съпроводено с народна музика“, каза председателят на кубратското сдружение Анушка Антонова. Тя обясни, че логото на Световния ден за борба с диабета е кръг, символизиращ живота и здравето, а синият цвят отразява небето, еднакво за всички н

Финалното решение за влизането на България в Шенген по суша ще бъде взето на 12 декември, съобщи днес служебният министър-председател Димитър Главчев по повод срещата в Будапеща на вътрешните министри на България, Румъния, Австрия и Унгария, която пое председателството на Съвета на ЕС за периода от 31 юли до 31 декември тази година.

През пролетта България и Румъния се присъединиха към Шенген по въздух и море.

Засега нещата вървят по план. Отчетен беше напредъкът на България и Румъния в посока борбата с нелегалната миграция. Но тук трябва да подчертаем, че усилията са не само на България и Румъния, но и на нашите партньори от Европейския съюз, с които съвместно постигнахме този резултат. Да не пропусна и усилията на Турция, която много ни помага в това отношение в борбата с нелегалната миграция, посочи Главчев и поясни, че опитите за преминаване на нелегални мигранти са н

“Отдавна имаме желанието крепост “Туида” да бъде включена в списъка на 100-те национални туристически обекта и се радвам, че това вече е факт”, каза заместник-кметът Стоян Марков по време на днешното заседание на Консултативния съвет по туризъм в Община Сливен. Той информира още, че на 27 ноември в Брюксел ще представи Сливен като туристическа дестинация пред европейско жури. Събитието е част от номинацията на града за наградата „Европейски зелен пионер за 2025 г.“ в областта на интелигентния туризъм.

По време на заседанието на Консултативния съвет по туризъм днес беше представен междинен отчет на изпълнението на Плана към Програмата за развитието на туризма в Сливен за 2024 година. Бяха обсъждани и акценти от плана за следващата година - представяне на Сливен пред туристически блогъри, дигитализация на музея и галериите в града, се посочва още в съобщението.

Крепостта "Туида" е изградена в края на четвърти век и е съществувала до 13-ти век. Тя обхваща около 40 декара и е на невисок хълм край града. Крепостта бе отворена за посещения на 22 декември 2014 година, след модернизиране в рамките на проект за над 5 милиона лева. Извършена бе цялостна консервация на крепостните стени и надграждането им до нивата, които са били разкрити при разкопките на крепостта. Там се извършват ежегодно археологически проучвания. През миналата и тази година там бяха извършени ремонти по интегриран туристически проект на общината, свързан с възстановяване на културно-исторически обекти. 

Има политическа воля да работим заедно, каза пред журналисти държавният глава Румен Радев след срещите си днес с президента на Сингапур Тарман Шанмугаратнам и с министър-председателя Лорънс Уонг. Президентът е на работно посещение в Сингапур до 24 ноември, когато ще отпътува за официална визита във Виетнам. 

Към тази страна трябва да се отнасяме изключително внимателно, заяви Радев. Една от целите на моето посещение беше да установим диалог на най-високо политическо ниво, защото той е важен за развитие на нашето сътрудничество в редица области от взаимен интерес, където потенциалът е голям, обясни президентът. Отношенията ни със Сингапур имат и друго не по-малко важно измерение, отколкото развитие на търговско, инвестиционно и икономическо партньорство – да разберем формулата на успеха на модела на Сингапур, като икономика и социално развитие, и да може да прилагаме

Общинските съветници в Дулово дадоха съгласието си за учредяване на Местна инициативна група (МИГ) „Дулово 2024“. Това се случи на проведеното извънредно заседание на Общинския съвет.

Докладната записка бе входирана от кмета на общината инж. Невхис Мустафа. В нея се посочва, че решението за създаване на МИГ е част от подхода "Водено от общностите местно развитие" (ВОМР), финансиран от Програмата за селските райони за периода 2021 – 2027 година. Друг мотив да се създаде инициативна група, че Общината не се е възползвала от предимствата и възможностите на подхода ЛИДЕР, предлаган в предни програмни периоди, с което са пропуснати ползи за институцията и за местните общности.

Основните цели на местната инициативна група са подкрепа на местните общности за реализиране на социални, икономически и екологични проекти, създаване на интегрирани стратегии за разви

Престолонаследницата на Великобритания – принцеса Елизабет, се венчава за Филип Маунтбатън, принц на Гърция, на 20 ноември 1947 г., сочи отдел „Справочна“ на . Венчавка е в Уестминстърското абатство в Лондон. 
В средата на 1947 г. е обявен годежът с нейния далечен братовчед лейтенант Филип Маунтбатън от Кралския флот, е отбелязано в енциклопедия „Британика“.
Филип е син на принц Андрей (1882–1944) и внук на гръцкия крал Георгиос I по бащина линия. Майка му е принцеса Алис (1885–1969), най-голямата дъщеря на Луис Александър Маунтбатън, първи маркиз на Милфорд Хейвън, и принцеса Виктория от Хесен и Рейн, внучка на кралица Виктория. 
Отгледан предимно във Великобритания, Филип получава образование в училището Гордънстаун, близо до Елгин Шотландия, и в Кралския военноморски колеж в Дартмут,

Свещенослужители, заедно със свои близки, ще дарят кръв за нуждаещите се пациенти за поредна година и по повод Деня на християнското семейство. Акцията ще се проведе утре от 13:00 до 17:00 ч. в Кръвния център на Военномедицинска академия (ВМА), съобщиха от лечебното заведение. 

С благословението на Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил свещенослужители от Софийската митрополия ще се включат в инициативата "Бъди един от нас! Дари кръв – спаси живот!", добавят от ВМА. 

Насърчаването на безвъзмездното кръводаряване е една от мисиите на ВМА, а лечебното заведение периодично организира кампании с цел да се съсредоточи вниманието върху кръводаряването като израз на солидарност и участие на цялото общество. Всеки желаещ може да дари кръв в Кръвния център на болницата ежедневно от 8:00 до 16:00 ч. За допълнителна информация мо

Рекорден брой участници - 221 ученици, от 20 училища на седем общини на област Кюстендил, ученици от Русе, Пловдив и Монтана, са се включили в тазгодишното издание на Областния ученически конкурс "В страната на справедливостта 2024 г.". Те участват с уникални рисунки, презентации, литературни произведения и специално създаден блог. 

Награждаването на част от участниците беше днес в Съдебната палата в Кюстендил. Там беше подредена и благотворителна изложба, а със събраните средства ще бъде подпомогната благородна кауза, обясниха организаторите. Утре ще бъдат наградени и участници от Дупница и близките общини. Общо отличените участници са 39, днес бяха наградени 26 от тях.

Конкурсът е част от програмата "Съдебната власт - информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и прокуратури" за учебната 2024/2025 г. и се провежда със съдействието и подкрепата на Реги

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Покривната конструкция на библиотеката във Велики Преслав е пострадала от силния вятър
Приемането на страната ни „сухопътния“ Шенген ще облекчи българските граждани и българските фирми, каза служебният премиер Димитър Главчев
Представители на бизнеса в Пловдив и местните институции обсъдиха предложения за подобряване на ефективността на водоползването
Възпитаниците на Центъра за ученическо техническо и научно творчество в Разград обмениха знания за здравословното хранене
Преброяване на безстопанствените кучета ще се извърши в община Ловеч
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Контекст
Президентът Румен Радев ще се срещне днес с българската общност в Сингапур
Местен фокус
Покривната конструкция на библиотеката във Велики Преслав е пострадала от силния вятър
Местен фокус
Приемането на страната ни „сухопътния“ Шенген ще облекчи българските граждани и българските фирми, каза служебният премиер Димитър Главчев
На преден план
Промяна в поименния списък за капиталовите разходи за настоящата година гласува Общинският съвет в Цар Калоян
На преден план
Бойко Борисов благодари на Урсула фон дер Лайен, Виктор Орбан и Карл Нехамер за това, че са дали на България зелен път за Шенген
Сфера
Финалното решение за влизането на България и Румъния в Шенген по суша се очаква да бъде взето на 12 декември
В детайли
Обявен за издирване е мъж на 77 години от Ямбол
Основна линия
Безработни в община Цар Калоян ще полагат обществено полезен труд
Сфера
В момента в Петрич се реализира най-мащабният инвестиционен проект, каза кметът на общината Димитър Бръчков
Местен фокус
Представители на бизнеса в Пловдив и местните институции обсъдиха предложения за подобряване на ефективността на водоползването
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.